סוגי דיקור שונים דיקור סיני - אקופונקטורה
דיקור סיני - אקופונקטורה

 

דיקור סיני (אקופונקטורה) מהווה אחת השיטות שרפואה סינית משתמשת בהם. לפי השקפת עולם הסינית בגוף האדם ישנם ערוצים שבהם זורם הצ'י - אנרגיית החיים. על הערוצים הללו נמצאות נקודות  שלתוכם מחדירים מחטים חדפעמיות סטריליות דקיקות. החדרת מחטים גורמת לאנרגיה לזרום בחופשיות - דבר הפותר בעיות הכאב ומסדיר תהליכם בגוף כמו בעיות בעיכל, מערכת השתן, הנשימה וכו'. כאב הוא ביטוי לתקיעות אנרגיה במקום מסויים בגוף.

 

כיום משתמשים בכ- 365 נקודות דיקור בגוף. הן פרוסות כאמור על גבי 12 מרידיאנים (ערוצים) זוגיים ומרידיאנים מיוחדים. יש גם מספר נקודות שנמצאו מועילות למצבים מסויימים שהן לא שייכות לרשת המרידיאנים. הן נקראות נקודות אקסטרה.

 

מטפל סיני יבדוק את המטופל ולפי אבחנה יבחר מספר נקודות שבהם הוא יחדיר את המחטים. מטופלים מדווחים על תחושת חום, לחץ או עיקצוץ בזמן הדיקור. כל זה עובר מהר. המחטים נשארות בגוף כ- 20 דקות בממוצע.

 

דיקור סיני הגיע למערב במאה ה- 20. השיטה התפשטה במערב במהירות רבה, במיוחד לאחר ביקורו ההיסטורי הראשון בסין של נשיא ארצות הברית ריצ'רד ניקסון. במהלך ביקורו אחד מאנשי פמלייתו לקה בהתקף אפנדציט. האיש נותח ובמקום הרדמה רופאים סינים השתמשו באקופונקטורה כדי להרדים את מקום הניתוח. המנותח קיים קשר מילולי עם הרופאים בזמן כל הניתוח. מהלך הניתוח תועד בווידאו ותרם רבות להתפשטות השיטה במערב.

 

בעזרת דיקור סיני ניתן לטפל בכל גיל - מתינוקות בני שבוע עד גיל 100. הטיפול כמובן יהיה שונה. המבוגר ישכב עם מחטים כ- 20 דקות . תינוק או פעוט עד גיל שנתיים ישאר עם מחטים מספר שניות בלבד. השפעת הדיקור על ילדים היא כמעט מיידית.

 

 

 

צור קשר

 • השאירו פרטיכם ונחזור אליכם!
 • שם מלא(*)
  Please type your full name.
 • אי מייל(*)
  Invalid email address.
 • טלפון
  Invalid Input
 • הערות
  Invalid Input