טיפים לבריאות
טיפים לבריאות

החיוך הפנימי

 

אחד המורים שלי לרפואה הסינית המסורתית פעם אמר לנו - רצוי שתלמדו לשלוט בחיוך הפנימי.
זהו כלי טיפולי מדהים שלא מצריך שום דבר חוץ מרצונו של האדם להשתמש בו. החיוך הפנימי מאוד מרגיע וממרכז וגם נותן לאדם תחושת ביטחון עצמי.

כדי להבין מה זה החיוך הפנימי, ננסה לתרגל אותו:
נחייך לכל איבר שבגופנו. נחייך לראות, ללב, לכליות וכו'. נודה לכל איבר על תפקודו המצויין. זה ילמד אותנו הכרת תודה וענווה מצד אחד ומצד שני, כל האיברים שלנו יחייכו אלינו בחזרה - יתפקדו היטב.

Image by Albert Dezetter from Pixabay


הקשה - Tapping

 

ההקשה (באנגלית EFT או "Tapping Technique") מהווה כלי מדהים לטיפול בסטרס ועוד המון בעיות שקשורות לסטרס. שיטה זו עושה פלאים. מרגיעה, ממרכזת, נותנת לנו יכולת לעזור לעצמנו ולא רק לסמוך על עזרה מבחוץ. בשביל לתרגל לא נדרשים כלים מיוחדים או תרופות, רק אצבעות. מקישים עם קצות האצבעות (הכריות, לא הציפורניים) בקודקוד הראש, אחר כך לאט, יורדים תוך כדי הקשה בראש אחורה עד לצוואר, חוזרים לקודקוד, אז יורדים תוך כדי המשך הקשה אל המצח, אחר כך מקישים לאורך הגבות, בזהירות מתחת לעיניים, מתחת לאף ואז בסנתר.

תנסו ותרגישו את ההבדל. רק אל תמהרו... פרטים נוספים ניתן למצוא באתר The Tapping Solution.

 


 

לנשום כדי להרגיע את הלחץ/סטרס

 

כשאנו נמצאים במצב של סטרס או לחץ, נשימתנו הופכת להיות שטחית, הכתפיים עולות ובית החזה נסגר. הדבר מגביר את הלחץ עוד יותר.
כדי לצאת מהמעגל הסגור הזה צריך קודם כל להבין שאנחנו בסטרס ולהוריד את הכתפיים בכח. לאחר מכן יש להתמקד בנשימה. יש לנשום בשיטת הקובייה - לספור עד 4 בשאיפה, לעצור ולספור עד 4, לספור עד 4 בנשיפה ושוב ליצור ולספור עד 4. בדרך כלל 4-5 סבבים כאלה ממש מרגיעים ואז אין צורך להחזיק את הכתפיים למטה בכח, כי הן פשוט לא עולות יותר.
 

צור קשר

 • השאירו פרטיכם ונחזור אליכם!
 • שם מלא(*)
  Please type your full name.
 • אי מייל(*)
  Invalid email address.
 • טלפון
  Invalid Input
 • הערות
  Invalid Input