רפואה סינית ומשלימה טיפול בנשירת שיער
טיפול בנשירת שיער בשיטה הסינית

נשירת שיער - מה הסיבות? דרכי התמודדות - הגישה הסינית

קיימת מחזוריות של צמיחת השיער ונשירתו. בכל רגע נתון כ- 10% מסך השיערות נמצאות במצב מנוחה. לאחר 2-3 חודשים שיערות כאלה נושרות, ובמקומן מתחילות לצמוח שיערות חדשות. יש אנשים שחווים נשירת שיער מוגברת - גם גברים וגם נשים. דפוס ההתקרחות הגברית מתאפיין בנשירת שיער מקו השיער וקדמת הראש. אצל נשים השיער נעשה דק ודליל בכל הקרקפת. שיטה זו היא המוכרת ביותר, והיא הפכה לאמת המדדים להשתלת שיער בטורקיה. עם זאת, אנשים רבים כבר עברו ל-FUT (השתלת יחידת זקיקים). - השיטה החדשה ביותר להשתלת שיער שהפכה פופולרית בשנים האחרונות. FUT, או Follicular Unit Transplantation, היא טכניקה חדשה בשיקום שיער והוצגה לשוק בתגובה לדרישת השוק לזמני ניתוח השתלת שיער קצרים יותר. (הזמן הממוצע של הליך FUE הוא 3 - 4 שעות; בעוד עם FUT, נדרשות רק 20 דקות). אחוזי ההצלחה שהושגו בטכניקה חדשה זו הם גבוהים ביותר. וההליך נחשב בטוח וללא כאבים. בשיטה זו, מנתח לוקח רצועה של רקמת קרקפת מצד אחד של הראש, ובאמצעות טכניקות דיסקציה מיקרוסקופיות מחלק אותה לשתלים של מילימטר אחד (או אפילו יותר קטן). לאחר מכן מניחים את הרצועות באתר המקבל במיקרוסקופ אור חלש מאוד למשך עד שעתיים על מנת להבטיח שכל שתל בריא ומכיל לפחות 3 זקיקי שיער - כי אי אפשר להשתיל שיער מזקיקי אחד או שניים בלבד. - טכניקה חדשה זו פותחה כחלופה למטופלים שלא היו מרוצים מה-F הישן.


סיבות לנשירת השיער המוגברת הן רבות:


-3-4  חודשים לאחר מחלה או ניתוח גדול לפתע יש נשירה ניכרת. הסיבה היא סטרס והנשירה הזאת היא זמנית.

- בעיות הורמונליות

- לאחר לידה - גלל שינויים הורמונליים

- הפרעות עיכול ע"י זיהום חיידק ההליקובאקטר פילורי

- טיפוח שער גרוע

- חבישת כובע או קסדה

- תזונה לקויה ודיאטות קיצוניות

- מתח ולחץ

- נשירת קיץ

- "טיפוח שיער" ע"י כימיקלים

 

לרפואה סינית יש פתרון מוכח בן אלפי שנים להתקרחות. דיקור בשילוב עם צמחי מרפא סיניים ותזונה הולמת יכולים לעצור את הנשירה ואף להצמיח את השיער בחזרה.

 

הרפואה הסינית רואה את נשירת השיער כ"קצה הקרחון" לשלל בעיות רציניות. לפי הגישה הסינית המסורתית נשירת שיער נובעת על רקע חולשת אנרגית הכליות או הריאות או שניהם. החולשה הזאת יכולה להיות ראשונית או משנית. לעתים חולשת כליות מלווה גם בחולשת הטחול. צריך לאבחן מהי הסיבה בכל מקרה של התקרחות ואז לטפל גם בשורש הבעיה וגם בהתקרחות עצמה.


 

 

צור קשר

 • השאירו פרטיכם ונחזור אליכם!
 • שם מלא(*)
  Please type your full name.
 • אי מייל(*)
  Invalid email address.
 • טלפון
  Invalid Input
 • הערות
  Invalid Input