רפואה סינית ומשלימה טיפול בפצעי בגרות - אקנה
טיפול בפצעי בגרות - אקנה

רפואה סינית אומרת שבגוף האדם צריך להיות איזון בין אנרגיות היין והיאנג כדי שכל המערכות יתפקדו כראוי ואדם ירגיש טוב. האיזון הזה מופר בתקופת גיל התבגרות בעקבות השינויים ההורמונליים. כתוצאה מהשינויים האלה קיים עודף של אנרגית יאנג של הכליות והכבד וחוסר של אנרגית יין. לכן נוצר עודף חום שגורם לחימום כללי של הגוף. החום, כמו בטבע נוטה לעלות למעלה ולכן הפצעים מופיעים בחלקים העליונים של הגוף.


על פי הרפואה הסינית בגוף קיימים כמה מסלולים קבועים שבהם החום עולה.לפי מיקום הפצעים ניתן לאבחן איזה איבר לא מאוזן ואז לטפל בבעיה בצורה מכוונת.


אקנה הנה דלקת כרונית של בלוטות החלב וזקיק השערה. בעור תקין בלוטות החלב נפתחות לתוך זקיקי השערות ומפרישות חלב דרך נקבוביות אל פני העור. החלב משמש כחומר סיכה לעור ולשער - דבר השומר על גמישותם. הנקבוביות יכולות להתרחב ולהחסם ע"י תאים מתים, לכלוך, איפור, הזעה ועוד.


אקנה יכול להופיע בדרגות חומרה שונות - מפצעון קטן ועד לכמויות גדולות של פצעים מוגלתיים מודלקים על המצח, הלחיים, הסנטר, החזה והגב. ככל שמספר הפצעים גדול יותר כך גדל הסיכוי שלאחר הריפוי ישארו צלקות וכתמים.


אקנה אינו גזר דין - הוא ניתן לטיפול בעזרת תזונה הולמת, דיקור, צמחי מרפא סיניים ותכשירי היגיינה מתאימים. להתמדה בטיפול יש חשיבות עליונה.

 

 

 

 

 

 

 

צור קשר

 • השאירו פרטיכם ונחזור אליכם!
 • שם מלא(*)
  Please type your full name.
 • אי מייל(*)
  Invalid email address.
 • טלפון
  Invalid Input
 • הערות
  Invalid Input